Witaj w Pracowni Ikon pw. św. Łazarza 

Nie wiem kim jesteś i dlaczego wszedłeś na tę stronę, ale chciałbym spróbować choć na chwilę Cię na niej zatrzymać.

Gdzie się znalazłeś?

Jesteś w pracowni ikonograficznej. W miejscu gdzie próbuje się podglądać niebo przez okno ikony a światło płonącej przed ikoną lampady, zapach tempery, pigmentów... przenosi w świat dawnej i współczesnej mistycznej ikonografii. Każdą z ikon pisze ewangelia, dogmaty, życie i ich przeżywanie.

 

Pracownia powstała w 2009 roku. Obecnie jest ona częścią fundacji IN BLESSED ART, która ma za zadanie pomagać przez sztukę sakralną. Dochód z pracowni jest przeznaczony na cele statutowe fundacji.

W pracowni ikony wykonuje El'azar Hubert Kampa. Inne prace możesz znaleźć na stronie fundacji i fundacyjnego sklepu.

 UWAGA! Szanowni Państwo. Ze względu na moje zaangażowanie w pomoc Ukrainie gdzie pracuję pomagając od ponad 10 lat, nastąpią opóźnienia w realizacji zamówień. PRZEPRASZAM! Nie wyobrażam sobie jednak, bym spokojnie pracował nad ikonami wiedząc że ginie, ma problemy wielu moich przyjaciół. Dziękuję za zrozumienie.

Zapraszam do zatrzymania się.

 El'azar Hubert Kampa

Nowa seria video

Elazar Drukuj

Zapraszamy na nową serię  TAJEMNIC IKON

Nowa seria video

Poprzednia seria filmów o powstawaniu ikony i wymowie teologicznej kolejnych etapów tworzenia ikony cieszy się dużym uznaniem. DZIĘKUJEMY. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć nagrywanie nowej serii, gdzie będziemy opowiadać o wymowie i tajemnicach poszczególnych ikon.

Na początek proponujemy jedną z najstarszych ikon odnalezionych w wykopaliskach. Ikona koptyjska zyskała sławę jako Ikona Przyjaźni. Ma w sobie wiele tajemniczych znaków i jak każda ułożona jest w specyficzny język ikonografii bizantyjskiej.

Zapraszamy do poznawania tego szczególnego języka.

odcinek 1 - Jezus i Abba Menas

 
 

Chcesz wiedzieć jak wykorzystujemy środki, co robimy, otrzymywać informacje o aktualnościach?

Zapisz się na newsletter! Nie wysyłamy nudnego spamu a będziesz miał z nami kontakt.

Zostań z nami na dłużej!

 

DZIĘKUJEMY!

Odsłony: 1914