bug 7911Jak zamówić ikonę?

 

ETAP 1.

Najprostszą formą jest wysłanie do pracowni zapytania o możliwość wykonania ikony i podanie informacji:

 

1. Imię/nazwa ikony lub przykład ikony (z galerii lub internetu).

2. Jaka wielkość (można podać tylko wysokość jeśli trudno nam określić szerokość).

4. Jaki rodzaj tła : złoto poler, złoto mat, imitacja złota lub tło.

5. Proponowany termin odbioru.

 Po prawej stronie znajdziemy przykłady cen, złoceń, desek... >>>

 

Często też zamawiający podaje mi propozycję finansową (ile chce czy może wydać na ikonę), a ja staram się dopasować kilka wariantów ikony.

Zdarza się też, że podaje mi się okazję z jakiej jest zamawiana ikona. Chrzest, bierzmowanie, pierwsza komunia, urodziny, święcenia, śluby wieczyste... Wtedy wspólnie szukamy pomysłu. Czasem wizerunku Świętego Patrona...

 

Zapytanie kierujemy na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Można również dzwonić w godzinach najlepiej wieczornych (15:00 - 23:00) na numer: +48 537596130

UWAGA! W rozmowie telefonicznej nie jestem w stanie dokładnie wycenić ikony. Mogę tylko orientacyjnie. 

 

ETAP 2.

Za pomocą korespondencji ustalamy jaka ikona jest zamawiana. Postacie, wielkość złocenie... Kiedy już mamy określone wszystkie dane przechodzimy do następnego etapu.

 

ETAP 3.

Ikonograf przygotowuje prawne zlecenie na wykonanie ikony. Jest ono generowane w formie dokumentu PDF i przesyłane do zamawiającego. Dokument zawiera szczegółowy opis ikony, sposobu jej wykonania, ceny, przesyłki, wysokości zaliczki na materiały. 

Zamawiający wpłaca na konto zaliczkę (ok. 40% wartości zamówienia) i zlecenie wchodzi w życie. 

 

ETAP 4.

Czekamy na ikonę.

Ikony są wykonywane z materiałów naturalnych z zachowaniem tradycji. Okres oczekiwanie zależy od ilości prac w danym czasie. Czasem jest to 4 tygodnie, czasem więcej. Czasem - jeśli jest gotowa deska w pracowni - może być kilka dni. Nie każdą ikonę maluje się tym samym tempem. Wyznaczony termin jest propozycją, nie czasem nieprzekraczalnym. Mogą być opóźnienia.

 

ETAP 5.

Otrzymujemy ikonę wysłaną kurierem, lub odbieramy sami w pracowni. Po otrzymaniu ikony wpłacamy resztę umówionej kwoty za pracę. Oczywiście zawsze istnieje możliwość reklamacji, zwrotu. Wtedy wystarczy skontaktować się z pracownią.

 

ETAP 6.

 

Jak na prawdziwych chrześcijan przystało spraszamy przyjaciół, sąsiadów, znajomych... I wspólnie cieszymy się dziełem. Oczywiście skromnie zaznaczając gdzie zamówiliśmy...

Dajemy LAJKA na Facebook, subskrybujemy YouTube czy Instagram :-) Udostępniamy znajomym :-)

Przekazujemy wizytówkę i dane pracowni :-)

Spokojnie! Nikt dzieła nie skopiuje - nie ma dwóch takich samych.

 

 

Co jeśli ikona mi się nie podoba lub jest uszkodzona w przesyłce.

REGULAMIN!!!

1. Uszkodzenie w czasie transportu - w takiej sytuacji odsyłamy ikonę do pracowni i pracownia ją naprawia, lub wykonuje nową. Mam na to 7 dni.

2. Ikona mi się nie podoba, uważam, że jest źle wykonana - w takim momencie mamy 7 dni na zwrot dzieła, poinformowanie o tym pracowni. Pracownia zwraca pieniądze ALE! Ze względu na poświęcony czas, materiały pracowania potrąca 20% kosztów licząc z całego zamówienia.

3. Zrywam umowę z pracownią bez podania przyczyny - w takiej chwili, zawsze przykrej, pracownia potrąca 30% wartości całego zamówienia dla pokrycia kosztów.

4. Nie zapłaciłem za zamówienie w ciągu 7 dni od jego otrzymania - pracownia wysyła przypomnienie, monit. Brak reakcji otwiera drogę do zgłoszenia sprawy odpowiednim organom dla odzyskania pieniędzy.

5. Składam reklamację, ikona się psuje... - w tym wypadku albo ikonę naprawiamy, albo zgłaszamy się do specjalisty konserwatora by ten określił przyczynę i tym samym określił kto zawinił. Ikonę naprawiamy, robimy nową, oddajemy do konserwacji.

Odsłony: 9697